پرداخت هزینه آزمون SAT

پرداخت هزینه آزمون SAT

SAT یکی از انواع آزمون بین المللی است که داشتن نمره قبولی در آن برای تحصیل در مقطع کارشناسی در برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان، مانند دانشگاه های ترکیه، دانشگاه های آمریکا و … الزامی است. برخلاف آزمون های آیلتس ، تافل این آزمون در حال حاضر در ایران برگزار نمی شود! متاسفانه به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، این سایت به روی کاربران ایرانی بسته شده است! بنابراین شما برای ورود به سایت ثبت نام آزمون SAT باید از فیلترشکن استفاده کرده و آی پی آدرس ایران را تغییر دهید.

شرکت رهاپی همراه و همگام با شما برای پرداخت و انجام پرداخت های شما در ضمینه آزمونهای بین المللی است.

توجه داشته باشید

ساختار آزمون SAT

آزمون در ۳ قسمت مجزا برگزار می‌شود و نیاز است که داوطلبان، آمادگی علمی و مهارت مربوط به پاسخ به سؤالات هر ۳ بخش آزمون sat را کسب کنند:
بخش ریاضی:
همچون آزمون GRE، سؤالات ریاضی در آزمون sat طرح می‌شود. توانایی داوطلب در حل مسائل ساده در حوزه جبر، تجزیه‌وتحلیل اطلاعات، موضوعات آمار و احتمال، هندسه و امثالهم، در این قسمت ارائه می‌شود. ۲۰ سؤال ۴ گزینه‌ای در این بخش مطرح‌شده و از داوطلب خواسته می‌شود که ظرف ۲۵ دقیقه به آن‌ها پاسخ دهد. سؤالات به‌گونه‌ای معمولاً طرح می‌شود که نیاز به محاسبات پیشرفته نیست و بعضاً ماشین‌حساب نیز برای کسانی که قدرت محاسباتی ذهنی و کاغذی سریع دارند، موردنیاز نخواهد بود.
در بخش بعدی، ۳۸ سؤال ۴ گزینه‌ای که برای حل آن ماشین‌حساب موردنیاز است مطرح می‌شود.
بخش خواندن و نوشتن:
در این بخش، سؤالاتی مطرح می‌شود که توانمندی داوطلبان را در تحلیل متون انگلیسی تشخیص داده شود و مهارت‌های خواندن و نوشتن و درک مطلب بررسی شود. مدت‌زمان حل سؤالات این بخش که ۵۲ سؤال در آن مطرح می‌شود، ۶۵ دقیقه است؛ یعنی برای پاسخ به هر سؤال بیش از ۶۰ ثانیه وقت دارید. البته ۴۴ سؤال دیگر هم در این بخش وجود دارد که مربوط به دستور زبان و مهارت‌های نوشتاری فرد است که باید ظرف ۲۵ دقیقه به آن پاسخ دهد.
در بخش اول و دوم به‌طورکلی شما ۱۸۰ دقیقه وقت دارید. باید زمان‌بندی به‌گونه‌ای باشد که بتوانید به سؤالات در وقت مقرر پاسخ دهید؛ بنابراین هم توانایی انگلیسی خوب نیاز دارید برای فهم سؤال و بررسی گزینه‌ها و هم مهارت تست‌زنی بالا برای حل مسئله که بامطالعه و تلاش و صبوری حاصل می‌شود.
بخش مقاله‌نویسی:‌
در بخش مقاله‌نویسی، همچون بخش اول در آزمون GRE و IELTS، از شرکت‌کننده تقاضا می‌شود که یک مطلب راجع به موضوعاتی مانند علوم، تاریخ، جامعه‌شناسی، سبک زندگی و امثالهم بنویسد. در این بخش ۵۰ دقیقه وقت دارید. مطالعه زیاد موضوعات متنوع و افزایش توانایی در نوشتن و استفاده از کلمات و ساختارهای جمله‌ای پیچیده و حرفه‌ای گرامری، سبب افزایش نمره‌این بخش می‌شود.
مدت اعتبار مدرک  همچون تافل و جی آر ایی ۵ سال است و پس‌ازآن دوباره باید در آزمون شرکت کنید.

انواع آزمون GRE

تخصصی SAT Subject

این آزمون فاقد بخش سنجش سطح زبان ( انگلیسی ) شماست اما برای درک سوالات در خصوص انتگرال و یا مثلثات و… شما باید یک درک اولیه از زبان انگلیسی جهت فهم صورت سوال داشته باشید. این آزمون چند زیر مجموعه دارد از جمله ریاضی سطح یک ، ریاضی سطح دو ، فیزیک ، شیمی ، علوم و…. میباشد و هر ساله عموما تعداد آزمون های subject از نرمال کمتر است.

این آزمون بشتر برای رشته های مهندسی مورد نظر است.

عمومی SAT General

این آزمون حالت عمومی دارد و برای پذیرش در اکثر دانشگاه های معتبر استفاده می شود.

سطح انگلیسی این آزمون از نوع دیگر خود یعنی subject پایین تر است و شامل آزمون ریاضی و زبان میباشد.

fa_IRPersian
fa_IRPersian